Sügisel 2023 algab Rapla Perearstikeskuses koostöös Innomedica arstikeskusega ülemaailmne gripivaktsiini uuring. 

Ootame uuringusse osalema vähemalt 50 aastaseid inimesi, mille käigus saavad kõik uuringus osalejad hooajalise gripivaktsiini. Uuringus on 4-valentne gripivaktsiin uue adjuvandiga võrdluses ilma adjuvandi ning munavalguga gripivaktsiiniga. See on edasiarendus eelmise põlvkonna vaktsiinist. Uuringu käigus uuritakse uue põlvkonna gripivaktsiini immunogeensust ja ohutust.

Patsient on läbi terve uuringuperioodi meie arstide hoolsa järelevalve all. Eestis osaleb selles uuringus 1000 inimest ja 7 keskust, üheks neist on Rapla Perearstikeskus. Kõik uuringuravimid ja uuringuga seotud analüüsid on Teile tasuta. Uuringus osalemine ei ole tasustatud, kuid Teile võidakse hüvitada osalemise ajal tekkivad reisikulud.

Peamised uuringusse kaasamise kriteeriumid:

• patsient on vähemalt 50- aastane;
• ei ole saanud viimase 28 päeva jooksul ühtegi teist vaktsiini;
• viimase 6 kuu jooksul ei ole ennast gripi vastu vaktsineerinud.

Täpsema info saamiseks pöörduda meie poole: info@raplapak.ee või küsi lisa enda perearstilt.

*Uuring on kooskõlastatud Tervisearengu Instituudi Inimuuringute Eetikakomitee ja Ravimiametiga. Sotsiaalministri 17.02.2005 määruse nr 23 „Ravimi kliinilise uuringu teostamise ja kord“ kohustab teavitama, et „tegemist on teadusliku uuringuga, millega võib kaasneda oht osaleja tervisele“.