Tervisekassa alustas kampaaniat, millega kutsub COVID-19 viiruse vastu vaktsineerima, sest haigestunuid on endiselt palju ja raskest haiguse kulust on ohustatud eelkõige vanemaealised inimesed.

Vaktsineerima peaksid minema kõik inimesed, kellel on viimasest vaktsiinisüstist või haiguse läbipõdemisest möödas rohkem kui kuus kuud. “Vaktsiin on nagu helkur, kiiver, turvavöö, päästevest või kondoom- neid vastutustundlikult kasutades kaitseme ennast, kui ka teisi.   Just sellist võrdlust käesolev kampaania kasutabki ”ütleb Tervisekassa kampaania elluviija, Taisi Kõiv.

Tervisekassa analüütika osakonna andmetel on Eestis üle 700 000 täisealise inimese, kes on vaktsineeritud või koroona läbi põdenud, kuid  kelle viimasest vaktsiinidoosist või läbipõdemisest on möödas juba liialt pikk aeg, mistõttu on nad viiruse eest suuresti kaitseta.

Vaktsineerimine esimese tõhustusdoosiga (3 doos) on soovitatud kõigile üle 18-aastastele ning teise tõhustusdoosiga (4 doos) üle 60-aastastele ja teistele riskirühma kuuluvatele inimestele (üle 12-aastased, kellel on mõne kroonilise haiguse tõttu suurem risk põdeda COVID-19 haigust raskelt, hooldekodude elanikud ja töötajad ning tervishoiutöötajad). Enda jätkuvaks kaitsmiseks raske haigestumise eest on soovitav end uuesti vaktsineerida, suurendades nii organismi vastupanuvõimet viirusele.

Aja broneerimiseks pöörduda meie keskusesse telefoni teel 485 5344 või e-pöördumise kaudu.

 

Rohkem infot kampaania kohta leiab SIIT